Jak poradzić sobie ze smutkiem po stracie przyjaciela?

Czy to normalne że po stracie przyjaciela cierpie? Otóż mam 23 lata i straciłem przyjaciela. Mianowicie odbił mi dziewczyne i ona wybrała jego a byłem z nią w związku. Po prostu oboje mnie zdradzili a mimo wszystko braluje mi jego. Czy to normalne?

Witam,
"przyjaciel" to ktoś, kto wspiera, przejawia wspólne zainteresowania i podobne poglądy. Okazuje się, że łatwiej jest zdobyć dziewczynę kolegi, niż odnaleźć w tłumie kogoś dla siebie. Na zachowanie innych ludzi nie mamy wpływu, rozumiem, że przeżycie jest bardzo bolesne dla Pana, ponieważ stracił Pan dwie bliskie osoby. Wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć zaistniałą sytuację i poradzić sobie z aktualnym stanem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry

Życie Pana mocno doświadczyło, i fakt, że często takie sytuacje niestety się zdarzają pewnie nie jest pociechą. Warto przepracować uczucia i myśli w psychoterapii: indywidualnej lub grupowej.
Każda strata rodzi ból, ale ten kiedyś minie.
Pozdrawiam serdecznie
Łucja Fitchman