Jak poradzić sobie ze strachem przed ojcem?

Witam. Mam pewien problem, dokladnie chodzi o ojca. Majac 22 lata boje sie go jakbym miala 10. Wszystko zaczelo sie od tego, ze czepial sie mnie o pierdoly. Rano gdy dochodzila godzina 8 a ja jeszcze spalam i uslyszalam ze idzie z dworu to bylam w panice i szybko sie ubieralam, zeby nie zauwazyl ze bylam jeszcze w lozku. Czepial sie ze inne dzieci to juz dawno na nogach a ja spie, po prostu odczuwam stres i strach przed tym. Nabawilam sie nerwicy zoladka i nie umiem normalnie funkcjonowac.

Witam!
"Pępowinę rodzicielską" należy w odpowiednim momencie przeciąć! Relacje międzyludzkie a tym bardziej rodzinne muszą być odpowiednio ustawione, nie mogą się opierać na lęku i hipokryzji. Musi Pani popróbować normalnie porozmawiać z ojcem, wyjaśnijcie sobie drażliwy problem. Ponadto wydaje się być konieczna odpowiednia psychoterapia!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam, powinna Pani bezwzględnie odwiedzić dobrego psychoterapeutę. Z tego co Pani pisze, sprawa wygląda poważnie i jak najszybciej trzeba się zabrać za leczenie.
W ostateczności może przyjechać Pani do mnie do Warszawy
( wolne terminy 8 września)
Pozdrawiam

Witam, ważne aby porozmawiała z kimś Pani a ten temat, jeżeli wciąż odczuwa lęk przed ojcem. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ lub może skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, opisana sytuacja, wydaje się, wysoce negatywnie wpływać na Pani życie.
Dobrze, że poszukuje Pani możliwości poprawy tej sytuacji, gdyż jakakolwiek zmiana dot. lęków, zależy przede wszystkim od Pani samej.
Relacje, więzi rodzinne to niezwykle silny wzorzec wyryty głęboko w nas. Od jakości tych relacji zależy poprawność związków z ludźmi, jakie zawieramy jako ludzie dorośli. Wzorce uaktywniają się w sposób szczególny, w związkach partnerskich oraz rodzicielskich. Gdy doświadczaliśmy jako dzieci trudności w relacjach z rodzicami, trudno jako osoba dorosła zmienić wyuczony schemat.
Szczęśliwie, zdaje sobie Pani sprawę z problemu, a to już poważny krok do zmiany. Najistotniejszy cel przed Panią to, jak zmienić swój sposób myślenia, aby w relacjach z ojcem, lub też innymi autorytetami, nie pojawiał się strach, lęk przed oceną, odrzuceniem. Taka praca nie jest łatwa i warto w tej sytuacji skorzystać z terapii. Psycholog pomoże w zrozumieniu relacji rodzinnych, w akceptacji siebie, udzieli wsparcia w trudnościach. Życzę powodzenia i pozdrawiam.