Jak poradzić sobie ze strachem przed omdleniem?

Witam.Od ok 10lat zmagam sie z lękiem.Objawy zaczeły sie delikatnie ,raz na jakis czas .Polegaly i polegaja one na tym,ze w mojej glowie rodzi sie wizja ,ze zaraz zemdleje,wtedy ogarnia mnie strach nad którym juz nie panuje.Kilka lat temu gdy zauwazylam ,ze gdy jestem pod wplywem alkoholu objawow nie bylo w ogole.Niestety ta metodą doprowadzilam sie do alkoholizmu ,ktory doprowadzil mnie do neuropati :(( Nie chodziłam ponad rok,juz zaczelam.Lecze sie caly czas,alkoholu nie ruszylam od czasu zachorowania czyli w czerwcu2018r. mina 2lata.Nie ciagnie mnie aczkolwiek lek powrocil i znow sobie nie radze.Kiedys lek wystepowal tylko poza domem,np.gdy gdzies szlam.Teraz atakuje mnie juz w domu.Czy mam jakiekolwiek szanse na wyleczenie i zyc normalnie?

Psychoterapia jest najlepszą metodą poradzenia sobie z przyczynami (emocjonalnymi, osobowościowymi) zaburzeń lękowych, a tym samym poradzenia sobie z nimi na trwale. Dlatego zachęcam do zgłoszenia się do lekarza psychiatry, który w razie czego będzie mógł zlecić także farmakoterapię i skieruje na psychoterapię. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.