Jak poradzić sobie ze strachem przed wizytą u stomatologa?

Witam , ze względu na wspomnienia z dzieciństwa cierpię na dentofobie . Mam 23 lata ostatni raz na wizycie byłam w wieku 17 lat . Mam ogromny problem 2 lata temu zaczęły wyrzynać mi się górne żeby mądrości ból ogromny . Lekcewarzylam to dzi po 2 latach lewy górny ząb jest w opłakanym stanie . Kruszył się niesamowicie dziś ułamala się jego połowa czuje dziurę . Muszę udać się do dentysty . Boje się w stopniu niewyobrażalnym co będzie dalej w jaki sposób zostanie on usunięty ??? Błagam o pomoc !!!

W pracy z fobią i lękiem najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Specjalista pomoże przepracować zarówno przyczyny jak i objawy fobii, a tym samym poradzić sobie z nimi trwale.

Witam, przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/strach-przed-dentysta Lęk przed dentystą wiąże się z lękiem przed bólem, poczuciem utarty kontroli nad sytuacją. Warto poszukać gabinetu który jest przyjazny pacjentowi, gdzie jest miła obsługa, lekarza do którego mamy zaufanie, opowiedzieć przede wszystkim o swoim lęku, poprosić o znieczulenie, poprosić o szczegóły związane z leczeniem. Być może na początek proszę umówić się jedynie na przegląd aby móc oswoić się z tą sytuacją, zacząć oswajać lęk, sprawdzić czy gabinet Pani odpowiada. Wizyta u stomatologa nie jest komfortowa, jednak trwa krótko, a konsekwencje nieleczenia, jak Pani wie mogą być uciążliwe i przynieść jeszcze większe poczucie stresu związane z leczeniem.
Pozdrawiam serdecznie

Ósemki to zęby, które często sprawiają problemy pacjentom. Warto regularnie zgłaszać się na kontrole do dentysty, żeby uniknąć tych komplikacji. Dentofobia to też spory problem, chociaż dzisiaj w zasadzie nieuzasadniony. Gabinetów stomatologicznych jest wiele, może Pani wybrać taki z dogodnym dojazdem i z przyjemnymi wnętrzami, gdzie będzie się Pani czuła komfortowo. Na stronach internetowych znajdzie Pani zdjęcia lekarzy, którzy zajmą się zdrowiem Pani zębów, a to pomaga skrócić dystans i zredukować strach : ) na pierwszej wizycie nie musi Pani wykonywać żadnych zabiegów, stomatolog dokona przeglądu zębów, może zlecić diagnostykę RTG (bezbolesne i bez żadnej ingerencji) i doradzi najlepsze rozwiązanie. Jeżeli faktycznie ząb jest w złym stanie, to zasugeruje zabezpieczenie go tymczasowym wypełnieniem, by nie doszło do infekcji miazgi lub od razu zaplombuje. Nie jest to tajski masaż, ale też nie średniowieczna tortura. Samo przygotowanie zęba pod wypełnienie zęba nie jest bolesne, gdy jednak obawia się Pani bólu – lekarz poda znieczulenie, które jest bardzo skuteczne. Wystarczy zamknąć oczy i rozluźnić się. O tym, jak pokonać dentofobię wyjaśniamy w naszym poradniku „Bądź bystry u dentysty. Jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa”. Zapraszamy do lektury :)

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl