Jak poradzić sobie ze strachem przed zarażeniem sepsą u osoby z nerwicą lękową?

Zmagam się z nerwica lekowa .Do tej pory dawałam sobie radę bez leków.Od jakiś 3 miesięcy moje leki stały się straszne.Boję się że umrę oraz rozwinie się sepsa. Strach sepsy spowodowany jest tym że niedawno miałam lyzeczkowanje jamy macicy , mam jakieś bakterie , zapalenie od zębów oraz częste wirusy migdałów ( zdarze wyleczyć i za chwilę znów to samo ) strasznie się boję że rozwinie się przez to sepsa i że umrę. Co robić? Już nie mam siły żyć...

Witam,

zalecałabym leczenie zaburzenia lękowego, np. hipochondrii metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, jest to podejście krótkotrwałe i bardzo skuteczne w tego rodzaju problemach.
Dodatkowo wskazane jest zadbanie o układ odpornościowy, który znajduje się w przewodzie pokarmowym, np. zdrowymi nawykami żywieniowymi, wskazana jest konsultacja z gastrologiem.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-odpornosciowy/odpornosc-dziewiec-sposobow-na-wzmocnienie-odpornosci-organizmu_33492.html

ps://www.medme.pl/leki/debutir,9744

Polecam książkę, dietę wg Dr Dąbrowskiej: Ciało i ducha ratować żywieniem

Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Leczenie farmakologiczne pomaga opanować objawy nerwicy, jednak w większości przypadków nie leczy przyczyn nerwicy, z którymi poradzi sobie psychoterapia pacjenta.
Pozdrawiam ciepło

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą nerwicy lękowej.
Koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić.
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie
obciążających, na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona,
często przyjmuje postać różnych fobii – stąd u Pani
lęk przed śmiercią, przed chorobą.
Prawdopodobnie stres i jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten przed śmiercią, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
w tym na tanatofobię odczuwają różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
kołatanie serca, przyspieszone tętno, bóle głowy i wiele
innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go
z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,
ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę lękową,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl