Jak poradzić sobie ze stresem?

Witam mam uciążliwy problem który prześladuje mnie już jakiś rok . Chodzi o to że strasznie się stresuje nawet małymi problemami nie moge sobie z nim poradzić . Brałem przeróżne leki na stres typu neonperse forte , melise i nic nie pomagały . A za tym stresem ciągną się wymioty . Jestem w klasie maturalnej , lecz sądze że nie tylko maturą sie stresuje bo nawet jak mam podejsc lub odpowiedziec na jakies pytania od nauczycieli to mam stres i ciągnie mnie na wymioty .

WITAJ,
rozumiem, że sytuacja jest poważna, a problem ciągnie się już jakiś czas. Zazwyczaj z jakiegoś powodu tak mocno odczuwamy stres. Warto zobaczyć z czego on wynika. Może
niska samoocena, nieśmiałość, złe doświadczenia. Same leki raczej nie załatwią sprawy,a to ,że w sytuacjach stresujących zbiera Ci się na wymioty świadczy o sile problemu.Zastanawiam się ,dlaczego problem trwa od roku. Czy coś zdarzyło się rok temu, co spowodowało obecną sytuację?
Z tym problemem możesz udać się do psychologa w szkole lub w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Możesz również do psychoterapeuty, który pomoże znaleźć Ci przyczynę problemu oraz nauczy Cię inaczej reagować w sytuacjach stresowych.
Powodzenia, pozdrawiam.

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Wygląda na to że leki, które pani brała, brała pani sama bez konsultacji z lekarzem. Proponuj udać się o pomoc do specjalisty. Lekarz psychiatra może przepisać leki uspokojające, które będą też wpływać na zmniejszenie odczuwanego stresu. Ale jest pani bardzo młoda, może warto przeanalizować dlaczego aż tak mocno przeżywa pani stres. W tym może pomóc psycholog, psychoterapeuta