Jak poradzić sobie ze stresem i powstrzymać łzy?

Witam, jestem 18-nastoletnią dziewczyną, jestem w klasie maturalnej. Od pewnego czasu nie potrafię poradzić sobie ze stresem, jak tylko ktoś podniesie na mnie głos zaczynam awanturę, zbierają mi się łzy w oczach o drobnostki, często jestem niewyspana,choc śpię odpowiednio długo. Co może być tego powodem? Jak sobie pomóc?

Dzień dobry.

Myślę, że dobrym pomysłem jest wizyta u psychologa szkolnego.
Warto też zwrócić się do swoich rodziców/opiekunów i opowiedzieć im o zaistniałych sytuacjach.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski