Jak poradzić sobie ze stresem przedmaturalnym?

Jak poradzić sobie ze stresem przed maturalnym?

Pomaga rzetelne przygotowanie do matury (bo ma pan większa pewność, że ją zda i w związku z tym większe poczucie bezpieczeństwa) oraz techniki relaksacyjne. W wielu szkołach są prowadzone specjalne zajęcia dla maturzystów, które maja ich nauczyć radzenia sobie ze stresem. Może zapyta pan pedagoga/psychologa szkolnego, czy będą organizowane w Waszej szkole?

Witam,
nie jest patologią odczuwanie stresu i napięcia w opisanej sytuacji.Nie wiemy jednak jak on w Twoim przypadku się objawia i dlaczego nie godzisz się z nim próbując odpocząć.To wszystko może sugerować nadmierną potrzebę sukcesu/i lęk przed spodziewanym niepowodzeniem,który dla Ciebie być może oznacza katasrofę/.Proszę napisać coś więcej o przezywaniu wspomnianego stresu.
Pozdrawiam serdecznie/.