Jak poradzić sobie ze strzykaniem w stawach?

Jak poradzić sobie ze strzykaniem w stawach - biodrowych i kolanowych? Można temu zaradzić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim dobrze byłoby ustalić przyczynę opisanego "strzykania". Wprawdzie najpewniej jest to wynik choroby zwyrodnieniowej, ale dobrze byłoby przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę, która potwierdzi powyższą diagnozę. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą ortopedą lub reumatologiem.