Jak poradzić sobie ze wskazówkami psychoterapeuty?

Od pewnego czasu moi rodzice chodzą do psychologa, który daje im wskazówki: jak mnie traktować. Stosują na mnie techniki (behawioralne?), które zmieniają moje zachowanie, ale też afekty: nie czuję się tak, jak bym normalnie w danej sytuacji się czuła, nie mam własnych reakcji, myślę i mówię jak inny człowiek. To jest nie do wytrzymania. To nie schizofrenia, te zmiany są zaplanowane: mam się np. nie buntować - i nie czują buntu. Nie chcą zmienić metod ani terapeuty, a ja tego nie wytrzymuję.

Dzień Dobry Pani,

Tak sobie pomyślałam, że może Pani rozważy również dla siebie konsultacje psychologiczne, kiedy mogłaby Pani potraktować je jako mocno rozwojowe, nauczyć się, jak skutecznie zadbać o siebie i swoje potrzeby.

A uczymy się tego przez całe życie...

Jak to się Pani podoba?

Życzę Pani satysfakcjonujących relacji ze sobą,
Irena Mielnik-madej

Witam Panią
Rozumiem, że odczuwa Pani duży dyskomfort i frustrację.
Nie jest Pani „królikiem doświadczalnym”!
Postępując w ten sposób rodzice mogą wyrządzić Pani
wiele krzywd. Mogą wystąpić duże, bardzo niekorzystne
dla Pani zmiany w psychice.
Jest Pani dorosłą osobą i powinna Pani zacząć żyć
własnym życiem, a przede wszystkim sama je kontrolować.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, dzięki której
odzyska Pani równowagę wewnętrzną i zacznie Pani sama
kontrolować własne życie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl