Jak poradzić sobie ze zdradą ?

Mam 9 miesiecznego synka i starszą córkę. Dowiedziałam się przypadkiem, że mój partner umówił się z prostytutką na sex! Wmawia mi, że do spotkania nie doszło, że wysłał tylko jedną informację do niej, żeby sprawdzić jak to jest, ale niestety na e-mailu, którego założył tylko po to, żeby się z nią kontaktować, odkryłam drugą wiadomość z prośbą o spotkanie, z inną data.

Dodam, że jestem po 7 poronieniach i walczyłam o ostatnią ciążę. Nasza córcia jest dorosła i wszystko rozumie.  Jestem załamana. Podeptał wszystko, co mieliśmy, nie wiem co robić. On twierdzi, że nie przespał się z nią, ale ja nie mogę uwierzyć. Zaplanował wszystko z zimną krwią, założył e-mail, wyznaczył pierwszą datę spotkania z nią, kiedy miałam na tydzień wyjechać z domu. Na dodatek stwierdził, że zrobił to z nudów - łóżkowych.

Jestem atrakcyjną kobietą - wiem, bo podobam się mężczyznom -  ale nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, by coś takiego jemu zrobić. Proszę, niech ktoś mi poradzi co zrobić.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Czuje się Pani oszukana i zdradzona. Jest to normalna reakcja na opisaną sytuację. Emocje mogą narastać i zaburzyć relacje w Waszym związku. Warto byłoby szczerze porozmawiać z mężem i omówić to, co zaszło w ostatnim czasie.

Ważne, abyście oboje przygotowali się na tę rozmowę, by odbyła się ona bez licytacji błędów oraz nie przerodziła w kłótnię. Jeśli jednak nie wpłynie to na poprawę w Waszym związku, powinniście pomyśleć o skorzystaniu z pomocy specjalisty.

Myślę, że terapia małżeńska pozwoli Wam na przepracowanie nie tylko tego problemu, ale także na rozwiązanie wielu zalegających kłopotów. Zaangażowanie w terapię zaowocuje lepszym zrozumieniem siebie nawzajem i nauczeniem się, jak radzić sobie z problemami w małżeństwie. Pozwoli to na pogłębienie się Waszej relacji i odbudowanie nadszarpniętego zaufania.

Pozdrawiam