Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie ze zdradą ?

Mam 9 miesiecznego synka i starszą córkę. Dowiedziałam się przypadkiem, że mój partner umówił się z prostytutką na sex! Wmawia mi, że do spotkania nie doszło, że wysłał tylko jedną informację do niej, żeby sprawdzić jak to jest, ale niestety na e-mailu, którego założył tylko po to, żeby się z nią kontaktować, odkryłam drugą wiadomość z prośbą o spotkanie, z inną data.

Dodam, że jestem po 7 poronieniach i walczyłam o ostatnią ciążę. Nasza córcia jest dorosła i wszystko rozumie.  Jestem załamana. Podeptał wszystko, co mieliśmy, nie wiem co robić. On twierdzi, że nie przespał się z nią, ale ja nie mogę uwierzyć. Zaplanował wszystko z zimną krwią, założył e-mail, wyznaczył pierwszą datę spotkania z nią, kiedy miałam na tydzień wyjechać z domu. Na dodatek stwierdził, że zrobił to z nudów - łóżkowych.

Jestem atrakcyjną kobietą - wiem, bo podobam się mężczyznom -  ale nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, by coś takiego jemu zrobić. Proszę, niech ktoś mi poradzi co zrobić.

KOBIETA ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Witam!

Czuje się Pani oszukana i zdradzona. Jest to normalna reakcja na opisaną sytuację. Emocje mogą narastać i zaburzyć relacje w Waszym związku. Warto byłoby szczerze porozmawiać z mężem i omówić to, co zaszło w ostatnim czasie.

Ważne, abyście oboje przygotowali się na tę rozmowę, by odbyła się ona bez licytacji błędów oraz nie przerodziła w kłótnię. Jeśli jednak nie wpłynie to na poprawę w Waszym związku, powinniście pomyśleć o skorzystaniu z pomocy specjalisty.

Myślę, że terapia małżeńska pozwoli Wam na przepracowanie nie tylko tego problemu, ale także na rozwiązanie wielu zalegających kłopotów. Zaangażowanie w terapię zaowocuje lepszym zrozumieniem siebie nawzajem i nauczeniem się, jak radzić sobie z problemami w małżeństwie. Pozwoli to na pogłębienie się Waszej relacji i odbudowanie nadszarpniętego zaufania. 

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety