Jak poradzić sobie ze zdradą małżeńską?

Jak poradzić sobie ze zdrada i porzuceniem? Jesteśmy razem od 7 lat, od 3 lat małżeństwem. Niedawno przylapalam męża na zdradzie, na gorącym uczynku. Wyszło, że miał romans przez pół roku z koleżanką z pracy. Przepraszal, przez 2 tygodnie dawał mi nadzieję, i nagle wyznał, że już mnie nie kocha i nie wierzy że nam się uda. Wyprowadził się i powiedział żebym sobie nie robiła nadziei. Dodam, że nasze małżeństwo było bardzo dobre, byliśmy też najlepszymi przyjaciółmi. Nie dość, że bez rzadnego uprzedzenia mnie zostawił, to nie dał szansy. Nie wiem co myśleć.

Dzień dobry Pani,

Pojawiło się u Pani trudne wyzwanie, tym bardziej że za słowami Pani, z Pani perspektywy Państwa relacje małżeńskie wyglądały na bardzo dobre.
Jednak z jakiegoś powodu doszło do zdrady ze strony męża.
Być może źródłem były potrzeby, o których Państwo wzajemnie nie komunikowaliście sobie?
Być może nie odpowiadaliście sobie na nie?
Bo komunikacja pomiędzy małżonkami/partnerami ma fundamentalne znaczenie w jakości/satysfakcji związku.
Być może Pastwa relacja została mocno zaniedbana?
Być może wkradła się monotonia?

Nad rozwojem związku trzeba nieustannie pracować.
Naturalnym jest, że związek przechodzi przez różne fazy - często powiązane z kryzysem (czego Państwo doświadczyliście).
Dla dojrzałego związku przejście takiej kryzysowej fazy jest rozwojowe i służy temu, by bardziej zadbać o relacje.

Zachęcałabym Panią, by dać przestrzeń dla samej siebie oraz mężowi.
Zachęcałabym Panią, by sięgnęła Pani po wsparcie specjalistyczne - pod okiem psychologa łatwiej będzie Pani zrozumieć bardziej siebie oraz to, co zadziało się w Państwa relacji małżeńskiej.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam na konsultację via Skype (Irena Mielnik-Madej).

Z życzeniami dla Pani tego, co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605