Jak poradzić sobie ze zdradą mojej dziewczyny?

Witam. Mam problem. Po rozstaniu z dziewczyna po dwoch latach zwiazku(rozstanie z mojej inicjatyw) za jakis miesiac probowalismy wrocic do siebie. Okazalo sie jednak ze przypadkowo dowiedzialem sie ze dziewczyna w tym czasie spotykala sie z facetem, zataila ten fakt a w trakcie kiedy sie do siebie zblizalismy pisala ze mnie kocha, wysylala nagie zdj mowila ze mnie pragnie, w tym samym czasie chodzila do lozka z tamtym facetem. Cala ta sytuacje tlumaczy tym ze bala sie samotnosci i myslala ze juz zawsze zostanie sama, ze bardzo ja skrzywdzilem a seks traktowala jako obowiazek i nic do niego nie czula. Nie odtracila go z jednym dniem bo bala sie zranic i prowokowala go aby on to zrobil. Wrocilismy do siebie i gdy sie o tym wszystkim dowiedzialem dostalem obsesji, ciagle ja wypytuje, jak z nim bylo, co robili w lozku. Wszytsko mi przypomina o tym ze z nim spala, ciagle o tym mysle a trwa to juz ponad miesiac. Schudlem 7kg, moje zycie stracilo blask, przycmilo codzinne sprawy, nic mnie juz nie cieszy jak kiedys a dziewczyna jakby stracila w moich oczach na wartosci a w glebi serca to cudowna dziewczyna i bardzo chcialbym z nia byc. W zwiazku czulem sie wyjatkowy, jedyny, najlepszy, bezpieczny, czulem sie jak jedyny facet na ziemi. Tersz to wszystko pryslo jak banka. Dodam ze jestem DDA.

Witam
Proszę zgłosić się na psychoterapię , aby przyjrzeć się swoim potrzebom, lepiej zrozumieć swoje lęki, emocje i uporządkować to, co nie uporządkowane, co w efekcie pozwoli rozwiązać trudną sytuację.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Dzień dobry,

Wydaje się, że najważniejsze pytanie, jakie powinien Pan sobie zdać, to takie, czy rzeczywiście chce Pan być ze swoją dziewczyną, pomimo tego, że uważa Pan, że został przez nią zdradzony. Dodać trzeba, że uwzględniając fakty przez Pana podane, trudno mówić o jakiejś zdradzie, ponieważ, dziewczyna związała się z kimś innym, podczas, gdy rozstał się Pan z nią, czyli w momencie, gdy nie miała żadnych zobowiązań wobec Pana. Co prawda, można uznać, że nie była wobec Pana całkiem lojalna spotykając się równocześnie z Panem i jej ówczesnym partnerem, z drugiej strony jednak wyjaśnienie jej zachowania związane z lękiem przed samotnością wydaje się być zasadne - skoro zostawił Pan ją jeden raz, nic nie stało na przeszkodzie by Pan tego nie zrobił ponownie. Możliwe, że dopóki Pana dziewczyna nie nabrała pewności dotyczącej Pana decyzji związanej z powrotem do niej, nie chciała "palić za sobą wszystkich mostów."

Niezależnie od powyższego, trzeba powiedzieć, że Pańska obsesyjna zazdrość, która od miesiąca skutecznie Pana wyniszcza, z całą pewnością niszczyć będzie odnowiony związek z dziewczyną, dlatego też warto chyba byłoby skorzystać z konsultacji psychologicznej celem uporządkowania uczuć i przyjrzenia się swojej emocjonalności, na którą może mieć wpływ wspomniany przez Pana syndrom DDA. Jeśli byłoby to możliwe, można również spróbować konsultacji wraz z partnerką, co być może pozwoli wyjaśnić wszelkie Pana wątpliwości związane z jej postawą.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl