Jak poradzić sobie ze zgagą w ciąży?

Witam serdecznie. Jestem w 6 miesiącu ciąży oraz towarzyszy mi w tej pięknej drodze niezła zgaga :-/ Czasami przy przełykaniu zajmuje mnie z jednej strony gardła do tego kłuje w uchu. Byłam u lekarza rodzinnego, przypisała Amotaks z racji tego że miałam długo suchy kaszel i powiększonego migdała. Po antybiotyku dalej mnie sporadycznie zakluje w gardle i uchu tak samo. Poszłam prywatnie do laryngologa ale nic nie stwierdził, mam brać tylko leki na zgagę. Dzisiaj odczuwam bóle w okolicach zatok oraz rano spływanie po tylnej ścianie gardła czegoś i musiałam odchrzakac. Co mam robić dalej, gdzie się udać? Czy ten refluks mi podrażnił tak gardło czy lekarze mnie olewają? Nie mam żadnej gorączki. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugerowałbym stosować sie do zaleceń lakarzy prowadzących. Moze Pani stosować nebulizację z soli fizjologicznej i preparaty nawilżające gardło np. z porostem islandzkim, a w razie nasilonych dolegliwości udać się do lekarza prowadzącego.