Jak poradzić sobie ze "zmorą"?

To przychodzi co jakiś czas w nocy. Zaczęło się dwa miesiące temu po śmierci babci. Czuję, że coś strasznie uciska moja klatkę piersiowa, wręcz siedzi na niej. Nie mogę oddychać ani wykonać żadnego ruchu. Przeraża mnie to, nie pozwala normalnie żyć. Boję się! Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

Opisuje Pani objawy, które najprawdopodobniej są spowodowane reakcją lękową w sytuacji silnego stresu. Proponowałbym Pani udanie się na konsultację do psychologa z najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego. Rozmowa o tych trudnych przeżyciach, porada dotycząca prawidłowej higieny snu (polecam również artykuły na ten temat zamieszczone na stronach naszego portalu) powinny przynieść dobre rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie