Jak porozumieć się z mężem?

Witam,

mam problem z mężem, od jakiegoś czasu staramy się o dziecko i niby wszystko jest ok, mąż mówi, że bardzo chce i mu zależy, by już być ojcem, jednak nie interesuje się niczym. Ja staram się na bieżąco być ze wszystkimi informacjami, a on nawet nie potrafi zadzwonić do kliniki, żeby umówić się na badanie nasienia, mówi, że nie ma czasu, przecież nie jest to takie pilne, itp.
Wiem, że faceci mają czasem z tym problem, że niby boją się, że nie będą męscy, itp., ale ja wszystkiego sama nie zrobię, zwłaszcza jeżeli chodzi o nasienie:/ Nie stosuje się do zaleceń lekarza i myśli, że to kwestia czasu, jak będziemy mieć dziecko, tylko że my już od dwóch lat się nie zabezpieczamy, a od ok. 7 miesięcy jestem pod stała opieką lekarza i nic.
Jak do niego dotrzeć, by choć trochę się zainteresował?
Proszę o radę.

ponad rok temu

Witam!

Pragnienie posiadania dziecka jest naturalną potrzebą zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Proszę jednak pamiętać, że nadmierne koncentrowanie się na sobie, analizowanie cyklu menstruacyjnego oraz współżycie tylko i wyłącznie w dniach płodnych nie ułatwi Państwu zajścia w ciążę.
Proponowałabym, aby otwarcie i szczerze porozmawiała Pani z mężem, ponieważ być może nie jest on gotowy na posiadanie dziecka. Przymuszanie go wówczas do tego skomplikuje Państwa relacje. Jeżeli mają Państwo problem z zajściem w ciążę, to najpierw należałoby wykluczyć podłoże fizjologiczne tych przyczyn i ewentualnie pomyśleć o psychoterapii. Niestety czasami zablokowanie psychiczne utrudnia nam zajście w ciąże.
Być może powinniście też Państwo udać się do seksuologa. Proszę pamiętać, że w tym wszystkim musi Pani zachować umiar, ponieważ im bardziej będzie się Pani starała o dziecko, a testy będą negatywne, tym bardziej zablokuje się Pani i mąż psychicznie. Proponowałabym, aby po zrobionych badaniach współżyli Państwo co 2 dzień (plemniki żyją do 48-72 godz.) bez nastawienia, że teraz może się uda...
Pozdrawiam