Jak postąpić po uderzeniu w jedynkę?

Zostałem uderzony w jedynkę. Ząb nie boli ale dziąsło spuchło i część płynu wody (na pewno nie ropy) wybrzuszyła dziąsło poniżej zęba - jest to duży dyskomfort bo dziąsło jest mocno nabrzmiałe (i reaguje na zimna temperaturę). Nie wytrzymałem przekułem wypaloną igłą.Wypłynęła woda. Teraz sie martwię że bedzie źle ? Czy po przekuciu na 100% wda się tam jakaś infekcja. czy jest szansa że wszystko sie zaleczy i będzie ok

Konieczna jest wizyta u stomatologa. Po urazie niezbędna jest dokładna diagnostyka RVG i TK aby ocenić stan korzenia i kości. Ząb po urazie może obumrzeć i wymagać leczenia kanałowego. Przekłucie nie było najlepszym pomysłem ale prawdopodobnie nie powinno to spowodować żadnych powikłań. Powikłania mogą być natomiast z braku diagnostyki po urazie.