Jak postąpić po zdjęciu aparatu na zęby?

Dzień dobry. Jestem po leczeniu ortodatycznym aparatem stałym i teraz muszę nosić na noc aparat retencyjny. Mój problem polega na tym, ze przez dłuższy czas go nie nosiłam i teraz gdy nakladam go na zęby on jakby do nich nie pasuje. Zastanwiam się czy tym aparatem możliwe jest naprostowanie zębów do formy uzyskanej odrazu po zdjeciu aparatu stałego, czy będzie on po prostu naciskał na moje zeby sprawiając ból lecz nie zmieniając ich ustawienia?

Jako że nie przestrzegała Pani zaleceń lekarza, najprawdopodobniej trzeba będzie się przygotować na dalszy ciąg leczenia. Jeśli aparat retencyjny jest w formie przezroczystej nakładki - może skorygować drobne przesunięcia zębów. Radzę udać się do lekarza prowadzącego leczenie ortodontyczne. Pozdrawiam