Jak postąpić w przypadku odklejenia drugiego plastra antykoncepcyjnego?

Używam od kilku miesięcy plastrów antykoncepcyjnych Evra. Niestety, wyjeżdżając na wakacje zapomniałam zabrać ze sobą plaster na drugi tydzień (nie przykleiłam drugiego plastra, a pierwszy odkleiłam). Dostałam krwawienie z odstawienia. Wracam w dniu swojej ustalonej zmiany plastra (piątek), wtedy też będę miała dostęp do środków antykoncepcyjnych. Jak powinnam postąpić? rozpocząć nowy cykl, przyklejając pierwszy plaster z nowego opakowania? Czy trzeba stosować wtedy dodatkowe zabezpieczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nalezy rozpocząć nowy cykl i dodatkowo stosować Dodatkowe metody antykoncepcji nie hormonalne