Jak postąpić w przypadku zagubienia tabletki antykoncepcyjnej?

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Daylette (24 4). zauważyłam ze w blistrze brakuje jednej tabletki, prawdopodobnie wypadła przy wyciąganiu opakowania. Stąd moje pytanie, jak postąpić w przytoczonym przypadku? Zgubiona tabletka była z 24. dnia, z czego wiem ze pominięcie tabletki w pierwszym i ostatnim tygodniu niesie za sobą „największe” ryzyko zajścia w ciąże. pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

24 dzień to już 4 tydzień, więc nie ma powodu do niepokoju. Po prostu skończy Pani brać tabletki dzień wcześniej i rozpocznie nowe opakowanie.