Jak postąpić w przypadku zapomnianej tabletki antykoncepcyjnej?

Witam, zapomniałam tabletek antykoncepcyjnych na wyjazd służbowy. Zostały mi 4 tabletki do końca blistra. Czy powinnam zrobić 7 dniową przerwę, czy poszukać ginekologa który przepisałby mi już dziś dodatkowe opakowanie tabletek? Biorę tabletki Sidretella, ostatni stosunek był 3 dni temu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję rozpocząć 7 dniową przerwę wcześniej, tj. od pierwszego dnia bez tabletki.