Jak postąpić z bólem zęba?

Zatrucie zęba przed leczeniem kanałowym.Wczoraj, tj. 16.01 byłam u dentysty z bólem około 18. Ząb został zatruty i czeka mnie kanałowe leczenie (aczkolwiek jeszcze nie wiadomo bo możliwe że po prześwietleniu okaże się że ząb jest do usunięcia). Dentysta poinformował mnie że jeżeli ząb będzie dalej bolał mam sobie wyciągnąć opatrunek wykałaczką i zostawić otwarty ząb. Czy powinno się robić coś takiego?

Zatruwanie to stara metoda leczenia kanałowego i nie powinna być już stosowana. Leczenie kanałowe powinno odbywać się w powiększeniu na jednej wizycie w znieczuleniu miejscowym. Przed każdym leczeniem konieczna jest diagnostyka RTG. Proszę jak najszybciej udaś cię do lekarza prowadzącego lub innego zajmującego się leczeniem endodontycznym.