Jak postąpić z mięśniakiem macicy?

Witam, mam 34 lata zdiagnozowano u mnie miesniaka ok.6 cm ułożonego na tylnej ściance macicy. Jestem po dwóch cesarskich cieciach a w przyszlosci chciala bym moze miec jeszcze dziecko . Lekarz stwierdzil że usunac mi może miesniala z trzonem. Czy jest szansa na operacje by usunac samego miesniaka i abym za jakies trzy,cztery lata zaszła w ciążę. Czy lepiej przystac na zaoferowany zabieg i nie ryzykować?

Lek. Wojciech Zygmunt

Możliwość alternatywnej operacji zależy od położenia mięśniaka (czy jest to mięśniak podśluzówkowy, śródścienny lub podsurowicówkowy). Należy skonsultować wyniki przeprowadzonych badań z ginekologiem i zapytać o możliwość zabiegu oszczędzającego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.