Jak postępować, aby krwawienie śródczaszkowe i krwotok podpajęczynówkowy nie powtórzyły się?

W paxdzierniku po10 dniach chodzenia z tetniacym bolem glowy (w dniu kiedy mialam wysokie cisnienie lekarz steierdzil ze nie wymagam hospitalizacj) okazalo sie ze mam krwawienie srodczaszkowe i krwotok , podpajeczynowkowy 16dni lezalam w szpitalu otrzymywalam leki teraz jestem na zwolnieniu lekarskim praktycznie poza lekami usokajajacymi 1 tab na noc nic nie dostaje martwiesie jak dalej postepowac i co mam robic zeby takie krwawienie sie nie powtorzylo , lekarz nic nie radzi tylko daje zwolnieni

Temat do szczegółowego omówienia przez lekarza prowadzacego.

Rozumiem ,że nie stwierdzono obecności tętniaka,ani malformacji naczyniowej jako przyczyny krwawienia.
Jeżeli krwotok , podpajęczynówkowy i krwawienie ( ?) wystąpiły z powodu wysokiego ciśnienia tętniczego to najważniejsza jest jego stabilizacja- utrzymanie właściwych wartości ,unikanie wysiłku fizycznego.
Oczywiście spokój jest bezcenny w tej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie