Jak postępować, aby przeszczep skóry nie uległ zmianom?

Wycięto mi spod oka, raka podstawnokomórkowego typu guzkowego. Po wycięciu zmiany przeszczepiono mi skórę zza ucha. Przeszczep skóry jest trochę większy niż 5 zł. Mam stosować 100% ochronę przed słońcem. W aptekach są kremy dające 50% ochronę. Jak mam postępować, co stosować, żeby przeszczep skóry nie uległ zmianom?

Przeszczep skóry, będzie się przebudowywał około roku i w tym czasie będzie uległa zmianom aż osiągnie finalny wygląd. Powinna pani stosować masaż przeszczepu oraz miejsca z którego przeszczep był pobrany (za małżowiną uszną). Masaż powinien być wykonywany 4-5 x dziennie, okrężnymi ruchami po kilka minut 4-5 min. W trakcie masażu proszę stosować maść np: Cepam. Na noc proszę zastosować maść silikonową. Taki schemat proszę utrzymać ok 3-6 miesięcy. Ochrona przed słońcem, tak jak pani wspomniała, powinna być stosowany 6-12 miesięcy.