Jak postępować, jeśli mam przepuklinę krążka międzykręgowego?

Przepuklina krążka miedzykregowego... Proszę tylko o jakąkolwiek sugestie czy odniesienie się bo bardzo mi zależy gdyż nie wiem na czym stoję. Do wizyty u neurochirurga zostały ponad 3 tygodnie a ja ciągle o tym myślę. Na rehabilitacji-konsultacji około 20dni temu powiedzieli mi, że nic robić nie będą ze mną bo zmiany są duże. Gram w piłkę amatorsko i czy po ewentualnej operacji wrócę do piłki czy może nie trzeba operować gdyż od miesiąca ból jest prawie nie odczuwalny i jeśli się ktoś zgodzi to rehabilitacja może jednak pomoże? . Mam 25 lat i chcę jeszcze wiadro potu wylać z przyjemnością. Wyniki rezonansu : kanał kregowy przewezony na poziomie L5/S1, stożek rdzenia kręgowego bez cech patologii, nici końcowe luźno ułożone. obniżenie wysokości krążków międzykręgowych l4, l5 i l5, s1 z ich dehydratacja. Na wysokości L5-S1 centralno-dwuboczna przepuklina krazka miedzykregowego z obustronnym konfliktem korzeniowym i kompresją worka oponowego z sekwestracją jądra macierzystego o wymiarach 14x11mm dokanalowo na stronę lewą. Na poziomie L4-L5 protruzja dokanalowa krążka m-k na 12*6mm, centralnie dwuboczna z uciskiem na worek oponowy oraz korzenie nerwowe silnej po stronie lewej. W kości krzyżowej widoczne dwa hiperintensywne ogniska w sekwencji T2, hipointensywne w T1 dł. 7mm-obraz przemawia za naczyniakami, noeulegajacymi w badaniu Tirm saturacji tłuszczowej. Wiem, że dowiem się więcej u neurochirurga, ale proszę wyrazić opinie bo każdy dzień zaczynam i kończę myśląc co będzie a wiedzy nie mam żadnej.....

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety krążek międzykręgowy uciska na nerwy, co z czasem może powodować dolegliwości bólowe kończyn dolnych. Z czasem może to być wskazaniem do operacji. Taka decyzja zawsze zależy również od stanu pacjenta, nie operuje się tylko z powodu nieprawidłowego wyniku badania obrazowego.