Jak postępować, kiedy dziecko w ciągu wieczoru dwukrotnie zwymiotowało?

Witam, mój 3 letni syn nie toleruje kilku posiłków m.in. mleka, ryżu, cytrusów. Czy jednym z objawów mogą być wymioty? Jak postępować kiedy dziecko w ciągu wieczoru dwukrotnie zwymiotowało?? - czekać i nawadniać czy jechać do szpitala?? Wspomnę że gorączki brak. Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej objawem nietolerancji pokarmowej mogą być wymioty, aby być tego pewnym konieczne jest wykonanie testów. Jeżeli dziecko po wymiotach jest w stanie przyjąć płyny i ich nie zwraca nie ma potrzeby jechać do szpitala, a jedynie uzupełnić ilość utraconych płynów.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski