Jak postępować po pominięciu tabletki w trzecim tygodniu?

Dzień dobry, Potrzebuję odpowiedź od specjalisty ginekologa, wczoraj pominęłam tabletkę antykoncepcyjną w 3 tygodniu ich zażywania. Tabletki biorę od 8 miesięcy. Dodam, że pominiętą tabletkę wzięłam od razu jak tylko sobie przypomniałam, minęło wówczas 14h od czasu kiedy powinnam wziąć tabletkę, a od poprzedniej tabletki 38h. Czy teraz kolejną tabletkę mam wziąć o normalnej porze? Czy teraz ryzyko zajścia w ciążę jest większe? Tabletki biorę ciągiem, blister składa się z 28 tabletek.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania nazwy lub substancji tabletek nie można się wypowiedzieć . Proponuje zapoznać się z ulotka