Jak postępować po ułamaniu zęba?

Witam, W dniu wczorajszym został zatruty mi ząb, który będzie leczony kanałowo. W dniu dzisiejszym podczas posiłku ułamał mi się kawałek zęba. Moja Pani stomatolog od dziś jest na urlopie i nie wiem co zrobić. Na razie ząb nie boli, a do dentysty idę zaraz po jej urlopie (za 1.5 tygodnia). Co robić?

Dzień dobry, radziłbym zgłosić się do innego stomatologa w celu zabezpieczenia zeba przed dalszym pękaniem oraz dostaniem się bakterii do wnętrza korzenia. Jak wróci Pani lekarz to wtedy dokończy Pani leczenie.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula