Jak postępować po wybiciu palca?

Dzień dobry, Ok. 3 tygodnie temu wybiłem lewy, mały palec w stawie śródręczno-paliczkowym. Trenuję koszykówkę od ponad 10 lat i wybite palce to dla mnie chleb powszedni, po 3 dniach opuchlizna schodzi, a ok tydzień- dwa już można funkcjonować normalnie. Jednak tym razem ból nie przechodzi tak łatwo... Mogę tym palcem normalnie ruszać, nie ma widocznych zniekształceń ale nie mogę go zgiąć do samego końca dłoni ponieważ pojawia się ból, kiedy delikatnie odginam palec na lewo lub na prawo czuć delikatny ból po tych stronach tego stawu. Jestem gitarzystą i żyłem już z takimi urazami ale to były zwykłe wybicia, teraz czy da się go jakoś samemu go "wyciągnąć" żeby po tygodniu wrócił do formy czy już tylko koniecznie wizyta u lekarza. Jeżeli wizyta czy lekarz nastawi go od razu (po badaniach rentgenem i etc) czy trzeba go w ogóle nastawiać i potem jeszcze na jaki okres czasu unieruchomić jeżeli to konieczne? Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Lek. Tomasz Budlewski

postępowanie lekarz ustali po bezpośrednim badaniu być może rtg lub usg pokaże/ułatwi ustalenie postępowania