Jak postępować podczas ataku kolki nerkowej?

Witam co moge zrobic sama kiedy mam atak kolki nerkowej mam straszne bóle podbrzusza i kłucia w lewej nerce czesto oddaje mocz i wymioty wiem ze to atak kolki nerkowej bo mam ten problem juz od 2007roku mam pare drobnych kamieni na nerkach i przesypuje mi sie piasek . tylko teraz niestety jestem na terenie holandii i nie wiem czy powinnam sie udac tu do lekarza bo w polsce niestety takie ataki konczyły sie szpitalem i kroplówkami bardzo prosze o odpowiedz.

Witam,
Kolki nerkowe spowodowane kamicą nerkową nie są do uniknięcia do czasu istnienia złogów w nerkach. Złogi wielkości 4-6mm mają możliwość wydalenia samoistnego, większe raczej nie - blokują się w moczowodzie co powoduje kolkę. Oczywiście leki p/bólowe i rozkurczowe przynoszą ulgę, ale nie rozwiązują problemu.Jest porównywalne z porodem, jednakże ból bywa większy. Nie ma pewnych leków które rozwiązują ten problem. Większe złogi wymagają z reguły leczenia zabiegowego. Bardzo istotną rzeczą jest zapobieganie powstawaniu złogów. 50% leczenia to jest wypijanie ok 2-2,5 litra czystej wody przegotowanej,źródlanej, jak najmniej minerałów do godz ok 18-tej. Inne leki rozpuszczające złogi są mało pomocne.