Jak postępować przy diastemie?

Dzień dobry, mam diastemę 3,5mm między górnymi jedynkami oraz dość duże wędzidełko. Lekarz zalecił jego wycięcie a potem założenie aparatu, aby te jedynki nieco się zbiegły. Docelowo na całej górze mam mieć założony mostek. Coś mnie jednak martwi - lekarz chce najpierw zakładać aparat, w następnej kolejności wyciąć wędzidełko. Jak w takim razie jedynki mają się zbliżyć? To możliwe?

Lekarz najprawdopodobniej chce skorzystać z miejscowego przyśpieszenia przebudowy tkanek w momencie gojenia się po zabiegu . Radzę poczytać o mutacji MTHFR ściśle związanej z przerostem wędzidełka. Pozdrawiam