Jak postępować przy dużej ilości pęcherzyków w trakcie cyklu?

Witam, chciałabym zadac pytanie ale najpierw opiszę mój problem. We wrześniu miałam monitoring cyklu i wyszło na nim, że raczej był bez owulacyjny, ponieważ w 10 dniu cyklu miałam jeden pęcherzyk dominujący o wielkości 10 mm a w 13 dniu miał tylko 2 mm więcej i lekarz przepisał mi duphaston 16-27dc kazał brać 12 dni 1x1) oraz clostilbegyt od 3 dc do 7 też 1x1 oraz zalecił kolejną kontrolę cyklu za mc czyli teraz. Dzisiaj miałam robione usg i okazało się że mój organizm bardzo mocno zareagował na leki i mam 3 pęcherzyki w jednym jaj oku i 2 w drugim po 7 mm. Za dwa dni idę kolejny raz na usg. Natomiast lekarz stwierdził że nie zaleca zachodzić w ciążę w tym cyklu i nie jest w ogóle pewien czy one piękną. Dlaczego aż tak mocno mój organizm zareagował i co mam zrobić czy uważać i nie współżyć? Czy te pęcherze mogą się przerodzić w torbiel skoro jest ich tak dużo i mogą one nie pęknąć? Trochę się przestraszyłam i nie wiem co mam dalej myśleć i robić. Proszę o jakąś radę...

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie kierować się zaleceniami lekarza badającego.