Jak postępować przy gradówce?

Dzień dobry, ponad miesiąc mam gradówkę - brałam maść maxitrol 4xdz przez 10dni, robię ciepłe suche okłady, przemywam powieki. Maść już skończyłam - opuchlizna zeszła, gradówka zmniejszyła się i wyodrębnił się guzek. Obecnie guzek powiększył się i wygląda jakby miał niedługo pęknąć. Czy mam nadal stosować okłady i czekać aż gradówka sama pęknie? Nie mogę obecnie dostać się do okulisty.

Witam,
z tego co Pani pisze to raczej gradówka jest do usunięcia. Zwykle jeżeli trwa dłużej niż miesiąc i nie przechodzi po lekach to trzeba ją usunąć.
Życzę powodzenia