Jak postępować przy guzku w piersi?

Podczas corocznej mammografii ujawniono guzek 6 mm w lewej piersi, połozenie -pole centralno boczne-cieni ograniczonych ani wtornych procesow naciekania nie stwierdza się-węzeł chłonny? Kontrola-o ile w badaniach klinicznych nie bedzie zmian-za 2 lata. Mam 53 lata. Od kilku lat miewam wycieki z piersi, jakby siary. Prolaktyna w normie ale przyjmuję bisocard i pramolan na objawy menopazy, załozona Mirena ze względu na prosty rozrost endometrium . Bez zmian w piersiach, przy widocznych wezłach piersi lewej kazano kontrolować się co roku. Tu za 2. Mam tak spokojnie siedziec i czekac,a co jesli to nie węzeł chłonny? Co powinnam zrobic i co to sa badania kliniczne, w ktorych powinnam zauwazyc zmiany?

Lek. Tomasz Budlewski

udać się do onkologa i ustalenie postępowania, opis wskazuje iż kolejne badanie ma być 2 lata jeśli klinicznie nic się nie zmieni. ale sam wyciek jest zastanawiający i uważam iż może być konieczna szersza diagnostyka

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.