Jak postepować przy mastopatii i genetycznym obciążeniu rakiem?

Pozdrawiam, mam 56 lat, 20 lat temu stwierdzono u mnie mastopatię piersi, praktycznie lekarka nic mi nie zapisała. Dzisiaj mam problemy - bardzo bolą mnie piersi (przytyłam), robiłam 2 lata temu mammografię (mieszkam za granica) i też nic mi nie powiedziano. Co powinnam zrobić? Ból piersi utrzymuje się całe dni. Chciałabym dodać, że moja mama w wieku 49 lat umarła na raka piersi, moja siostra na raka płuc w wieku 39 l., mój ojciec na raka płuc 63 l., moja córka - 30 lat - operacja usunięcia macicy). Czy powinnam się bać? Chciałam skierowanie na badania genetyczne, ale tu to bardzo ciężko to zrobić. Jak postępować dalej?

Witam serdecznie,
Mastopatia jest bardzo częstym schorzeniem, o którym piszę szerzej w artykule na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-mastopatia Znajdzie tam Pani informacje jak można sobie samej pomóc, oraz jakie metody farmakologiczne można zastosować.
Z pewnością, ze względu na wiek i obciążenie rodzinne, wymaga Pani częstych kontroli piersi. Najlepiej byłoby mieć jednego zaufanego ginekologa, z którym ustali Pani program wizyt i profilaktyki. Wskazane byłoby wykonanie badań mammograficznych raz na dwa lata, raz na rok badania USG, a kontrole u lekarza ginekologa raz na 6 miesięcy. Zachęcam także do wykonywania raz na miesiąc samobadania piersi. Link do strony o technice samobadania to: http://portal.abczdrowie.pl/samobadanie-piersi
Pozdrawiam serdecznie