Jak postępować przy niepękniętym pęcherzyku Graafa?

Witam. Mam 22 lata i pytanie odnośnie niepękniętego pęcherzyka Graffa. Pierwszy raz mam do czynienia właśnie z takim stwierdzeniem. Otóż..ginekolog zalecił mi zastanowić się jednorazowym przyjęciem zastrzyku lub odczekać 2 tygodnie i gdy nie pęknie samoistnie wdrożyć leczenie antykoncepcyjne(nigdy nie brałam również takich tabletek) więc chciałabym się dowiedzieć co będzie w tym momencie dla mnie korzystniejszym,a zarazem bezpieczniejszym rozwiązaniem? Dziękuję za odp. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

czy są planowane dziecko w najbliższym czasie? myślę że trzeba rozważyć pod tym kątem oraz pod kątem przeciwwskazan do leczenia antykoncepcyjnego, proszę koniecznie udać się do ginekologa ponownie