Jak postępować przy torbieli jajnika?

Witam! Wykryto u mnie torbiel lewego jajnika ponad 2cm. Oraz w badaniach krwii minimalną wartość progesteronu 0,05 mierzonej jednostki. Mam problemy z owłosieniem, nieregularnym okresem, plamieniami w cyklu, stresem, wyp. włosami, utrzm.wagi , rozdrażnieniem itd.. Nie czuję się kobietą.. Lekarz zapisał jedynie tabletki antykoncepcyjne, które mają pomóc.. Proszę o radę czy powinnam w tej spr. skonsultować dodatk. z innym lekarzem? czy mogę pozostawić tą torbiel bez usuwania? jak wyrówn. hormony?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest konsultacja lekarza endokrynologa i odpowiednia diagnostyka hormonalna