Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak postępować, skoro zmieniło się zachowanie u przyjaciółki?

Z moją przyjaciółką znamy się od 1 gimnazjum. Teraz jesteśmy w 3 lic i strasznie sie zmieniła. Wczoraj rozmawiałam z mamą i ona od początku miała takie przeczucia. Otuż moja koleżanka przez te lata sie zmieniła. nie czesze sie,szpanuje w kłamstwach na rożne tematy(nawet o głupotach),przeklina jak lump,pali chodz ma chore serce i że tylko przypala ale od znajomej wiem że znią pali. A wczoraj jak zap czemu ma kurtkę chodz mamy jeszcze 4 lek. Odp. po Guwno uśmiechnięta do mnie. O co chodzi Co robić
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Przyjaźń z eks

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała, u Pani Przyjaciółki prawdopodobnie dzieje się coś, o czym Pani nie mówi, trzyma tzw. "fason" i nie dopuszcza do Siebie. Być może tym zachowaniem stara się zwrócić na Siebie Pani uwagę. Proponuję, żeby Pani porozmawiała z Nią, powiedziała, co Panią niepokoi, zapytała, co się u Niej dzieje i że chce Jej Pani pomóc i jeśli tak , to jak ?

Jeśli nie będzie chęci Przyjaciółki do rozmowy, to sugerowałabym zdystansować się do relacji, gdyż taka relacja nie służy Pani.

Dużo Dobrego, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam serdecznie, Okresowi dojrzewania towarzyszy często bunt, poszukiwanie przyszłej drogi zawodowej, tożsamości. W tym czasie zaszło wiele zmian zarówno w Pani, jak i przyjaciółce. Być może w życiu przyjaciółki wydarzyło się coś, co wpływa na jej zachowanie. Może Pani rozważyć rozmowę z przyjaciółką na temat obserwowanych zmian w jej funkcjonowaniu w atmosferze zaufania, spokoju, wsparcia. Warto wskazać przyjaciółce miejsca, gdzie ewentualnie może uzyskać pomoc i wsparcie - psycholog szkolny, telefon zaufania, być może rozmowa z rodzicem. Pozdrawiam, Karolina Pietrzak (karolinapietrzak.pl)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy