Jak postępować w przypadku nawracania się mięśniaków?

Kilka miesięcy temu miałam usuwane mięśniaki 13cm i 8cm. Od jakiegos czasu pojawiły się kolejne, jest ich podobno kilka, o wielkości kilkunastu milimetrów. Czy obserwacja co pare miesięcy wystarczy, czy może jednak są sposoby na zahamowanie ich wzrostu albo usunięcie ich zanim się powiększą?

Lek. Michał Lenard

Sposobem na zahamowanie wzrostu mięśniaków jest usunięcie macicy. O postępowaniu powinien zdecydować Pani ginekolog po wykonaniu odpowiednich badań. Pozdrawiam!