Jak postępować w przypadku zdiagnozowania kłykcin kończystych?

[Kłyciny kończyste] Witam, Po ostatniej wizycie u dermatologa, lekarz stwierdził, iż mam kłyciny kończyste oraz przepisał condyline do stosowania miejscowego. W ramach tego mam kilka pytań: 1. Jeszcze nie zrobiłem badań i chciałbym dopytać się jakie badania najlepiej wykonać na HPV i na co dodatkowo warto jeszcze zrobić (prywatnie lub na NFZ). 2. Uprawiam seks z moją partnerką od około 7 miesięcy. Nie stosujemy prezerwatywy ponieważ partnerkta stosuje tabletki antykoncepcyjne. Czy możeliwe jest iż, moja partnerka była nosicielem a z racji mojego słabego układu odpornosciowego to u mnie został aktywowany ten wirus? 3. Czy jeżeli na wzgórku łonowym obecnie występują kłyciny to czy powinenem zaprzestac kontaktu seksulanego? Czy po wyleczeniu kłycin będę mogł kochac się z moją partnerką bez prezerwatywy, czy jestem już tylko skazany na seks w prezerwatywie? 4. Czy jeżeli moja partnerka mogła być potencjalnym nosicielem a nie posiada zadnych objaów to czy z racji, iż u mnie takie problemy występują to czy ona tez jest narażona na pojawienie się kłycin? Jak mogę zminimalizowac ryzyko mojej partnerki? Drodzy eksperci byłem u dermatologa i dostałem konkretne leczenie. Moje pytania pojawiły się po wizycie kiedy już emocje opadły. Będę bardzo wdzięczny za merytoryczne odpowiedzi. Pozdrawiam

Witam, Kłykciny należy usunąć. Zalecam condyline jak jest ich mało i małe. Jak dużo i duże to usuwam za jedna wizytą i po sprawie. HPV przenosi sie przez bezpośredni kontakt np w trakcie sexu. Partnerka powinna zgłosić się do ginekologa celem oceny szyjki macicy. Czy badać kłykciny? Wiadomo że juz sa ! Czy wiedza że jest to typ taki czy inny wpłynie na przebieg leczenia ? NIE. Czy sens ma badanie ? Proszę poczytać . http://prepmed.pl/choroby-przenoszone-droga-plciowa/hpv/

w razie pytań na priv