Jak postępować w trakcie leczenia grzybicy prącia?

 Witam, mam taki problem a mianowicie mam grzybice prącia i żołędzia, powoli schodzi to wszystko, ale nurtuje mnie jedno, czy można się masturbować unikając przy tym dłuższego leczenia? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas leczenia grzybicy prącia wskazane jest zachowanie abstynencji seksualnej, gdyż stymulacja seksualna może powodować podrażnienia i dodatkowo opóźniać przebieg leczenia.
Leczenie grzybicy prącia nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście dni w zależności od wybranego preparatu. Wydaje się, że nie powinno to stanowić problemu dla przeciętnego człowieka.