Jak postępować z bliską osobą, która ma nerwicę natręctw?

witam proszę mi pomóc.. jak mam postępować z bliską mi osobą, która ma nerwicę natręctw > czy jest na to jakaś metoda, którą mogę w warunkach domowych stosować ? z góry dziękuję za odpowiedź Paweł

Dzień dobry!

Wiele zależy od tego, na ile sama osoba jest świadoma swoich trudności, na jakim etapie jest jej leczenia i psychoterapia. Każda sytuacja jest inna i najlepsze, najtrafniejsze rozwiązania może Pan ustalić z tą właśnie bliską osobą (co ona uważa na ten temat? czego od Pana oczekuje? jaki rodzaj pomocy i postępowania jej wydaje się najlepszy?) - być może przy wsparciu jej terapeuty prowadzącego.

Pozdrawiam!

Szanowny Panie, bardzo wartościowe byłoby gdybyście się Państwo razem udali na wizytę do psychologa, który detalicznie pomoże przyjrzeć sie mechanizmom nerwicy oraz Pana roli w tych mechanizmach (jeśli występuje takowa). Proponuję psychologa w nurcie poznawczo-behawioralnym, to bardzo skuteczna terapia dla tego typu zaburzeń.