Jak postępować z osobą, która może mieć nerwicę?

Mam problem. Mój mąż wrócił myślami do swojego dzieciństwa. Do braku wparcia rodziców. O biciu, o przemocy psychicznej. Ma stany lękowe. Nie ważne jak sie staram do niego zwracać. Ciągle jest na mnie zły. Ciągle zmieniają mu się nastroje. Jak postępować z osobą która może mieć nerwice, zaniżone poczucie własnej wartości i ostanie podjął wiele decyzji pochodnie?

Witam Panią. Może być Pani żoną, ale proszę nie próbować być terapeutką dla swojego męża. Proszę uważać na swoją odpowiedzialność, którą mamy w obowiązujących normach (że jeśli jesteśmy w bliskiej relacji to powinniśmy coś zrobić ze złą kondycją bliskiej osoby). Z Pani postu wynika, że nie ma Pani nic wspólnego z tym co przeżył Pani mąż w swojej rodzinie pochodzenia. Proszę też nie stawiać samodzielnie diagnozy. Prawdopodobnie Pani mąż w przeszłości przeżył sytuacje traumatyczne i one mimo upływu czasu wracają. To wskazuje, że potrzebuje on pomocy specjalistycznej. To może być zadanie dla Pani - podsunąć mu taki pomysł, żeby zgłosił się do specjalisty. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, Pani mąż wraca pamięcią do okresu dzieciństwa, do braku wsparcia rodziców. Najlepiej byłoby aby skorzystał z pomocy psychologa i psychoterapii. Proszę porozmawiać o tym z mężem. Czy ma świadomość jak odbierane jest jego zachowanie, jak to wpływa na Państwa związek. Każdy czasem potrzebuje wsparcia i pomocy. Przesyłam link do ciekawego artykułu:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,16919007,Dlaczego_dorosle_dzieci_zrywaja_wiezy_z_rodzicami_.html?disableRedirects=true
Pozdrawiam serdecznie

Obawiam się, że niezależnie od tego jak by Pani się do męża nie zwracała, to jego problem nie zniknie. Powracanie do krzywd doznanych w dzieciństwie i stany lękowe, mogą świadczyć o nieprzeżytej traumie. A z tym poradzi sobie tylko wykwalifikowany specjalista. Jedyne co może Pani w tej sytuacji zrobić, to nakłonić męża, by skorzystał ze wsparcia psychologa. Najprawdopodobniej potrzebne będzie podjęcie psychoterapii. Dzięki temu mąż będzie mógł się uporać z trudnymi przeżyciami, które wciąż do niego wracają.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią
Stany lękowe i wszystkie konsekwencje traumy
przeżytej przez męża w dzieciństwie, są w pełni uleczalne.
Aby mąż mógł cieszyć się każdym dniem swojego
życia i czerpać z niego to, co najlepsze, potrzebna jest
jego zgoda na terapię oraz chęć zmiany.
Jeżeli uda się Pani przekonać męża i namówić
do podjęcia psychoterapii, to można spodziewać się
pozytywnego rozwiązania problemu.
Dlatego zachęcam Pani męża do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby mąż chciał porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl