Jak postępować z osobą, która pisze na portalu społecznościowym, że się tnie?

Ja nie wiem czy moje obawy sa uzasadnione. Nie rozmawialam z Ta osobą. Nie wiem jak w podobnych sytacjach postepowac,a nie chce zrobic czegos zle. Z drugiej strony boje sie przejsc obojetnie, moze to jest wolanie o pomoc. Dziewczyna ma prawdopodbnie 16 lat spotkalam jej profil przez przypadek na nk . Profil nazywa sie wszyscy kiedys umrzemy, lecz nie wszyscy wiemy jak zyć. Ona pisze tam, ze sie tnie. Pokazuje fotki. Pisze tez o mozliwosci samobojstwa.

Może Pani spróbować porozmawiać, zachęcić do leczenia. Warto jednak pamiętać, że portale społecznościowe maja to do siebie, że widzimy w nich obraz osoby, jaki ona kreuje, w jaki chce być widziana, a niekoniecznie obraz rzeczywisty, taki jaki jest.

Może chce wywołać zainteresowanie sobą, a nawet chodzi jej o bliższy kontakt. Nie wiemy z jakich powodów się tnie: narkotyki, alkohol, seks. Proszę być trochę zdystansowaną do tego problemu, ponieważ nie do Pani wysłała e-maila i zdjęcia. Zapewne dziewczyna ma rodziców.
Pozdrawiam z miłością, Alicja Maria Jankowska http://www.psychoterapie-szczecin.pl/