Jak postępować z partnerem uzależnionym od alkoholu?

Mój partner jest uzależniony od alkoholu choc sie nie przyznaje do tego mowi ze nie ma zadnego problemu .czytałam o postepowaniu w domu z nim jest tam mowa o konsekwencji jakmam byc konsekwetna kiedy on wtedy szantażuje mnie ze albo bede robic to co on chce albo mam sie wynosic .Mieszkanie jest jego i nie mamy slubu Jak z nim postepowac aby pomóc mu

Dzień dobry,

To co może Pani zrobić - to SAMEJ udać się do Poradni Leczenia Uzależnień, w której również oferowana jest pomoc dla bliskich osoby uzależnionej ( w postaci np.: konsultacji, psychoedukacji, pomocy psych., psychoterapii).

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Rozumiem ze jest Pani bardzo trudno odnaleźć sie w tej sytuacji i wyobrażam sobie ze picie partnera jest dla Pani trudne. Jednak to co Pani powinna zrobic to najpierw pomoc samej sobie, dlatego powinna Pani iść do Poradni Leczenia Uzależnień gdzie otrzyma Pani odpowiednia pomoc. Pozdrawiam

Zachęcam do zgłoszenia się do specjalistycznego ośrodka i podjęcie terapii dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych. Pod opieką psychologa nauczy się Pani skutecznego stawiania granic i oddawania odpowiedzialności alkoholikowi za jego picie, a tym samym poprawi jakość i komfort swojego życia.

Witam, w Pani sytuacji warto byłoby udać się do Poradni Leczenia Uzależnień, w której mogłaby Pani uzyskać pomoc psychologiczną dla siebie (osoby współuzależnionej) jak rownież zdobyć informacje na temat mechanizmów uzależnienia.
Można bowiem wpłynąć na osobę uzleżnioną głównie poprzez zmianę własnej postawy względem niej, co często samo w sobie jest trudne. Innymi słowy: ma Pani szansę pomóc partnerowi wtedy,gdy w pierwszej kolejności pomoże Pani sobie samej.