Jak postępować z synem?

Dzien dobry , mam ogromne problemy z synem 11 letnim który mnie wogole nie słucha , nie chce sie uczyc , nie chce wstawac od szkoły cały czas sie buntuje i mnie szantażuje .Przy tym wpada w szał , przeklina i płacze jesli jest mu nie na rekę .Robi mi na złośc a potem nie ma ochoty przeprosić. Mimo chowania kompuretów , telewizorów , telefonów i zakazów on nic sobie z tego nie robi. Nie wiem czy jest juz uzalezniony od gier gdyz ciagle o nich mówi. Próbuje mu zajmowac czas innymi zajeciami (piłka , filmoznawstow itp) nic to nie daje .Od 5 lat zmagaliśmy sie z problemem jego tikami które raz ustepowały raz sie nasilały.Teraz jest nie najgorzej. Chodziliśmy do psychologów ,psychiatrów , na zajecia behawioralne .Jestem teraz bezradna niekiedy mam juz dość jego zachowania i nie ma juz sił .Prosze o pomoc

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wynika, że Pani Syn wkracza w tzw. okres adolescencyjny, który jest okresem rozwojowym (kryzysowym) wymagającym od Rodziców dużo cierpliwości, uwagi i przede wszystkim rozumienia.

Zalecałabym, by pozostała Pani w osobistym kontakcie z psychologiem behawioralnym, celem wsparcia Pani Syna oraz Pani.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Z przesłaniem dla Pani i Syna zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam serdecznie,
Tego rodzaju problemy niewątpliwie wymagają interwencji innej,niż wzajemny opór ,który pochłania także cały Pani czas.Rozumiem,że syn jest w trudnym okresie adolescencji,gdzie bunt wobec zbyt inwazyjnej opieki dorosłych jest częścią usamodzielniania się dziecka.Być może więc dobrze byłoby zasięgnąć opinii szkolnego psychologa ,czy jest jakaś wiedza o specyfice jego funkcjonowania wśród klasy,szkoły,bo skoro nie lubi chodzić,powinna być zbadana przyczyna i odpowiednia reakcja placówki.Na razie nie wiemy nawet,czy postawiono jakąkolwiek diagnozę w jego sprawie, a od tego zaczyna się dopiero pomoc.Szkoła ma w tym przypadku duże możliwości pomocowe.
Proszę napisać coś więcej ,jezeli będzie potrzeba.
Serdecznie pozdrawiam.