Jak postępować z wędzidełkiem pod językiem?

Witam mam problem z wędzidełkiem pod językiem. Uczucie jest jakby było rozerwane a nie jest. Jest tylko błonka na nim ale bardzo bolesna. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy to samo przejdzie?

jeśli doszło do urazu wędzidełka np o ząbki to jest stan zapalny a to oznacza że zapewne skoro doszło do skaleczenia to się to powtórzy, w tej sytuacji lepiej delikatnie przeciąć wędzidełko i po wygojeniu kilka dni zapomnieć o nim niż żeby się to powtarzało