Jak postępować z wrażliwym chłopcem?

Syn lat 6 jest bardzo wrażliwym chłopcem. Na stres lub euforię reaguje rolami nerwowymi. Pediatra kazał przeczekać,ze to minie. Od jakiegoś czasu rano i wieczorem pochrzakuje. Nic Mu nie dolega,jest osluchowo czysty.podejrzewam nerwy,daje mu melise. Nie wiem już jak mu pomóc.

Dzień dobry,

Nie wiem co Pani ma na myśli pisząc "role nerwowe".
Najlepiej jak skonsultuje się Pani z psychologiem dziecięcym - być może to jak się syn zachowuje mieści się w normie, a być może wymaga interwencji psychologa.
A żeby móc to określić niezbędna jest osobista rozmowa.

Witam serdecznie

Warto udać się z dzieckiem do psychologa, który na podstawie rozmowy z Panią i przyjaznej obserwacji spontanicznego zachowania dziecka , pomoże Pani wyciszyć te objawy nadwrażliwości dziecka.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psycholog

Jeżeli pojawiają się jakieś kłopoty u dzieci to zmiany wymagają rodzice. Także zachęciłbym Panią wraz z ojcem dziecka na konsultację psychoterapeutyczną. Piszę o tym, gdyż rzadko można się spotkać z tym rozwiązaniem. Zapobiega to przez kawał życia ciągnięcie dziecka po różnych specjalistach co najczęściej daje odwrotny efekt.

Pozdrawiam
Michał Świeboda