Jak postępować z zaborczą teściową?

Witam Teściowa jest zaborcza. Urodziła nam się dziecko i jest gorsza. Mówi że to jej syn, chłopczyk, dziecko i jego nogi, ręce, itd są jej. Zwracam uwagę i mówi "trochę moj też jest" czy dziecku (7mies)powie "niech ta mama tak nie podsluchuje". Dużo używa bierną agresję i robi na złość jak nie dostanie to czego chce. Traktuje mnie jak powietrze, wyrywa mi syna z rąk, odpycha mnie na bok próbując matkować. Mówiliśmy z nią o granicach i mówiła że przestanie ale nie przestała. Jej zachowanie męczy.

Witam,
u dziadków w momencie naiodzin wnuka, wytwarzają specjalne hormony, które powoduję tę miłość dziadków do wnucząt.
Uzasadnione jest to także zasadami ewolucji (podtrzymania
gatunku ) ale także prokreacji. Rachunek jest prosty :
moja córka ma połowę moich genów
jej córka czyli moja wnuczka ma połowę genów mojej córki czyli 1/4 moich genów itd. Czyli Pani córka ma 1/4 genów Pani teściowej!
Nie przesadzał bym więc. Bamcie i tak na ogół rozpieszczaję wnuki obsypujęc je czułościami i pieszczotami. Dlatego bym spokojnie to odpuścił zamiast wywoływać niesnaski. Natomiast wyrywanie dziecka, pouczanie matki, zastępowanie bez potrzeby matki ( podkreślam bez potrzeby) nie jest ani dobre ani pożyteczne i naturalnie trzeba postawić granicę w sposób dyplomatyczny, nie wojując z teściową bo w końcu kiedyś
będziecie zadowoleni, że macie z kom zostawić dziecko wychodzęc np. na Sylwestra. Pozdrawiam

Witam, Pani teściowa jest zaborcza, ingeruje w wychowanie Pani dziecka. Jeżeli Teściowa nie przestrzega zasad, proszę się zastanowić jakie mają Państwo możliwości wpływu na tą sytuację. Mogą Państwo skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii rodzinnej. Przyjrzeć się w ten sposób relacjom które są między wami, intencjom stron, potrzebom. Czy postawa Pani teściowej to próba dominacji, czy przesadnej troski o wnuka.
Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl